Partneři projektu
» Zobrazit popis
ÚVAFM se soustředí na teoretický výzkum a praktický vývoj různých metod fuzzy modelování a v současnosti patří mezi několik málo ústavů na světě, které v oblasti fuzzy modelování úspěšně fungují. FSS OU realizuje mezinárodní vědeckou spolupráci především s univerzitami sdruženými v Evropském výzkumném institutu sociální práce (ERIS) např. v rámci programu Social work and Social economy (SOWOSEC) a ve výzkumné oblasti věnuje zvláště tématům zaměřeným na osoby vyloučené z bydlení a na osoby v nepříznivé životní situaci ohrožené sociálním vyloučením z důvodu věku či zdravotního stavu.
« Skrýt popis
» Zobrazit popis
a) Interdisciplinární výzkum internetu a společnosti IRTIS Výzkumné pracoviště zabývá výzkumem toho, jak lidé používají informační a komunikační technologie (ICT) a jaké dopady jejich využívání má. Mezi hlavní výzkumné zájmy IRTIS patří např. ICT a wellbeing (duševní, fyzická a sociální pohoda); ICT a zdraví (eHealth, mHealth); online bezpečnost a obecně oblast HCI (Human Computer Interaction).
b) Institut pro psychologický výzkum (INPSY) Institut se zaměřuje především na interdisciplinární společenská a zdravotní témata: aktivní občanství a duševní pohoda, využívání ICT ve vyšším věku, internet a zdraví (užívání sítí, her či pornografie), nástroje pro budování podpůrných komunit či procesy a výsledky psychoterapie.
c) Katedra sociologie Pracoviště se výzkumně specializuje na několik oblastí výzkumně spojených s projektem DigiWELL. Věcně jde zejména o výzkum rodiny, stárnutí a mezigeneračních vztahů a jejich propojení se zdravím a kvalitou života.
Dále je do projektu zapojena Fakulta informatiky (FI) a její Katedra strojového učení a zpracování dat.
« Skrýt popis
» Zobrazit popis
Z Fakulty tělesné kultury (FTK) Katedra rekreologie (KRL), pracoviště specializující se na vliv zdravého životního stylu pro člověka i společnost, a Institut aktivního životního stylu (IAŽS) jako interdisciplinární vědecko-výzkumné pracoviště (FTK), které se zabývá výzkumem pohybové aktivity a inaktivity ve vztahu k celkovému životnímu stylu a zdraví obyvatel ČR a má koordinační a poradenskou funkci v oblasti monitoringu pohybové aktivity pro středoevropské země.
Dále je do projektu na UP zapojena Cyrilometodějská teologická fakulta (CMTF), Institut sociálního zdraví – Olomouc University Social Health Institute (OUSHI) věnující se výzkumu a vzdělávání v oblasti zdraví s důrazem na jeho sociální a spirituální determinanty. Zaměřuje se na témata, která se týkají zejména nerovnosti ve zdraví a determinanty zdraví zranitelných skupin, jako jsou například mládež, senioři, nemocní nebo Romové.
« Skrýt popis
» Zobrazit popis
« Skrýt popis
» Zobrazit popis
Výzkumný program Veřejného duševního zdraví, který je zaměřen na širokou škálu témat od psychiatrické epidemiologie, přes politiku v oblasti duševního zdraví, výzkum služeb péče a ekonomie duševního zdraví, až po stigma a diskriminaci, prevenci sebevražd nebo problematiku závislostního chování.
Centrum virtuální reality v duševním zdraví a neurovědách jehož cílem je uplatnění technologie virtuální reality (VR) v komplexní péči o duševní zdraví, ve vzdělávání a výzkumu v oblasti psychiatrie a neurověd. Hlavním posláním centra je péče o duševní zdraví a s tím související vývoj a testování inovativních VR metod, které by bylo možné uplatnit v oblasti diagnostiky a terapie neuropsychiatrických onemocnění (zejména úzkostných poruch, obsedantně-kompulzivní poruchy atd.) a rehabilitaci kognitivního deficitu (zejména u neurodegenerativních onemocnění a schizofrenie).
« Skrýt popis
» Zobrazit popis
« Skrýt popis
» Zobrazit popis
« Skrýt popis
» Zobrazit popis
« Skrýt popis